dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

OFE
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-03-20, 19:46 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-03-20, 19:33
Posty:3
Ranking funduszy emerytalnych na znaczenie przy wyborze OFE.Ważne są nie tylko zyski, ale i bezpieczeństwo inwestycyjne OFE.

[ Dodano: 2009-04-25, 22:54 ]
Jaki wybrać fundusz OFE? Dlaczego warto CU OFE.- Pierwsze miejsce w rankingu OFE wg Gazety Wyborczej z dn. 19.12.2007r.
- CU OFE wypracowało dla swoich klientów najlepszy wynik inwestycyjny w 2007 roku
- Najlepszy fundusz emerytalny w Europie Środkowej w 2006 roku
- Studencki Produkt Roku 2007
- Największy fundusz na rynku – zaufało nam ponad 2,7 mln Klientów
- Najwyższa średnia wartość rachunku
- Certyfikat ISO
- Najtańszy OFE
Najlepsze OFE wg gazety giełdy Parkiet
Commercial Union OFE został uznany za najlepszy fundusz emerytalny w minionym roku przez gazetę giełdy "Parkiet". CU OFE zostało wyróżnione za najwyższy wzrost wartości jednostki rozrachunkowej wśród funduszu emerytalnych - w ubiegłym roku fundusz wypracował stopę zwrotu w wysokości +7,18 proc.


Pierwsze miejce w rankingu Gazety Wyborczej
Commercial Union OFE zdobył pierwsze miejsce w rankingu Gazety Wyborczej (wydanie z dnia 19.12.2007 r.) w kategorii "Najlepszy fundusz emerytalny w Polsce 2007 roku".

Najlepszy wynik inwestycyjny
Commercal Union OFE dla swoich klientów wypracował najlepszy wynik inwestycyjny w 2007 roku wśród wszystkich
fundszy emerytalnych w Polsce.

Najlepszy Fundusz Emerytaly
Commercial Union OFE został uznany za najlepszy fundusz emerytalny w Europie Środkowej i Wschodniej przez prestiżowy miesięcznik branżowy "Investment & Pensions Europe". W uzasadnieniu nagrody w sposób szczególny podkreślono dokonania CU w dziedzinie stosowania i promowania standardów ładu korporacyjnego na polskim rynku kapitałowym.

Studencka Emerytura
Commercial Union został "Studenckim Produktem Roku 2007” w kategorii „Studencka Emerytura”. Taki jest wynik siódmej edycji plebiscytu, organizowanego przez wydawcę studenckiego miesięcznika „Dlaczego?” i serwisu korba.pl.

Największy Fundusz Emerytalny
Jesteśmy największym funduszem emerytalnym w Polsce, zaufało nam już ponad 2,8 mln osób.
Zarządzamy aktywami o wartości ponad 36 miliardów złotych, dzięki czemu opłata za zarządzanie w CU OFE jest najniższa na rynku.

Porównanie OFE według wartości aktywów - marzec '09
OFE Wartość aktywów
[mln PLN]
Commercial Union 35426
ING 32877.7
PZU Złota Jesień 18661.1
AIG 10945
AXA 6672.91
Nordea 5830.39
Aegon 5476.02
Generali 5599.59
Bankowy 3984.02
Allianz 3720.38
Pocztylion 2764.66
Pekao 2219.21
Warta 2034.32
Polsat 1283.28



Najwyższy stan rachunku
Zgromadziliśmy najwięcej na emeryturę naszych klientów. Według danych Komisji Nadzoru Finansowego na 31sierpnia 2007 roku średni stan czynnego w CU OFE był najwyższy wśród wszystkich funduszy emerytalnych w Polsce.

Certyfikat Zarządzania Jakością
Commercial Union - Powszechne Towarzystwo Emerytalne BPH CU WBK SA jest jednym z pierwszych towarzystw emerytalnych w Polsce, które otrzymało certyfikat potwierdzający spełnianie wymagań normy Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-07, 13:40 
Witam.O samym Commercial Union nie mogę powiedzieć nic złego,jednak przepisałem się do Aegona,ponieważ tam nie traktują klienta jak towar jednorazowego użytku.W CU agentka mnie zapisała,wzięła prowizję i tyle ją widziałem,a po czasie okazało się że ZUS nie przekazywał wszystkich składek do OFE.Przychodziły wyciągi,ale kto z nas je czyta i kto jest tego świadom,chyba tylko agenci.Z Aegonem mam również dobre doświadczenia w III filarze.A co do rankingów,to też chyba agenci potrafią się w tym połapać,bo co gazeta,lub portal,to inne wyniki,jednak Aegon jest postrzegany jako stabilny,szczególnie w czasie kryzysu.A w końcu co dwa lata można zmienić fundusz.Pozdro.Krzychu


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

OFE
PostNapisane: 2009-07-18, 15:45 
W necie jest wiele rankingów. Czołówka zawsze ta sama - to coś znaczy wg mnie. <a href=”http://www.rankingofe.eu”> Ranking Funduszy Emerytalnych </a>
<a href=”http://www.e-rankingi.pl”> Ranking OFE </a>
<a href=”http://www.rankingofe.com”> Ranking Funduszy Emerytalnych </a>
www.rankingofe.eu
www.e-rankingi.pl
www.rankingofe.com


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-07-23, 10:05 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-07-10, 11:08
Posty:21
Lokalizacja: Łódź
Przy wyborach OFE ciężko się kierować czymś sensownym. Ja np: zwracałam uwagę na wpłacalność składek do ZUS-u. Po za tym po 2 latach można zmienić OFE bez żadnych ujemnych konsekwencji.

_________________
Akcja społecznościowa ilemogewypic.pl oraz alkomaty


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Zapisy OFE
PostNapisane: 2009-12-18, 22:56 
Wszystkich którzy chcą się zapisać do OFE ING lub zmienić fundusz, zapraszam na
www.zapisyofe.com.pl Bez Kosztów i Formalności, wszystko za Klienta załatwiają najlepsi doradcy z ING z którymi współpracuje serwis. Można się umówić na spotkanie z doradcą lub dostać deklarację Pocztą wraz z kopertą zwrotną i znaczkiem

www.zapisyofe.com.pl


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-01-05, 15:08 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-11-25, 14:52
Posty:2
Ja zgłębiam temat od jakiegoś czasu bo także znajdowałam się w grupie osób które musiały wybrać do 10 stycznia by zdążyć przed tegorocznym losowaniem ZUS-u. Zdecydowałam się na PZU i było kilka tego powodów: stabilność wyników inwestycyjnych (bo to bardzo ważne przy oszczędzaniu długoterminowym), jedna z najniższych na rynku opłat za zarządzanie, tradycja w zarządzaniu finansami na polskim rynku i oczywiście wyniki OFE po kryzysie. Dla tych którzy jeszcze nie mogą się zdecydować polecam przeczytać artykuł, który mi osobiście rozjaśnił wiele kwestii: http://www.eioba.pl/a104703/snie_daj_si ... wybrac_ofe


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-02-08, 14:51 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-11-12, 16:05
Posty:108
Lokalizacja: Warszawa
annika_90 napisał(a):
P Po za tym po 2 latach można zmienić OFE bez żadnych ujemnych konsekwencji.


I z tego wszystkiego to jest najlepsze. Teraz proponuję wybrać którykolwiek (wiadomo, że lepiej bliżej czołówki) z funduszy inwestujących dynamicznie -, później zawsze można zmienić na stabilniejszy :)
Choć i tak dość trudno jest mi sobie wyobrazić, że z tego odkładania starczy na porządną emeryturę....


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

najlepsze...
PostNapisane: 2010-04-14, 20:53 
Jeśli chcecie wybrać najlepsze OFE, najlepszym sposobem będzie zestawienie wszystkich OFE na podstawie trzech zmiennych: aktualnej stopy zwrotu, liczby członków i pobieranej prowizji. To zestawienie to niezależny ranking OFE. ( www.rankingofe.com )
znam też dobre strony, na których bez problemu można zapisać się do OFE lub zmienić je on-line, przy pomocy doradcy: www.c-ofe.pl lub www.centrumofe.com


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: OFE
PostNapisane: 2010-06-11, 13:38 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2010-06-03, 00:12
Posty:8
Kurcze, każdy z was poleca co innego, a mnie właśnie w tym roku czeka wybór ofe... gosia185, piszesz, że najlepiej wybierać z rankingu, ale nie ma tam chyba opinii na temat wypłacalności. I jak to jest z tym zmienianiem dokładnie? składki są przekazywane z jednego ofe na drugie w czasie przenoszenia?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: OFE
PostNapisane: 2010-06-15, 22:47 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-06-06, 18:54
Posty:5
Mi nasuwa się jeszcze jedno pytanie... czy to nie jest tak, że "niezależni" doradcy są wynagradzani przez poszczególne OFE i ich pomoc polega na wybraniu funduszu który daje im największą prowizję? nie tworzę torii spiskowej po prostu jest to dla mnie zastanawiające :/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO