dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-01-26, 22:16 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-01-09, 19:56
Posty:85
oczywiście że nie można ale sam przyznaj że pochwalić go też nie ma za co i nie mówię tu tylko o emeryturach jedyne co słyszę to kłótnie o samoloty itp. emerytury i tak póki co mają z tym spokój na 5 lat ale nie podoba mi się takie załatwianie sprawy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-28, 10:30 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-07-08, 23:44
Posty:427
tak wybralas to masz ;p ja tam jakos mocno nie zwracam na rzad uwagi, moja ulubiona partia raczej sie w nim nie znajdzie wiec to mnie tak mocno nie rusza, zwlaszcza ze i tak sie nie ma na nic wplywu, ale tak czy inaczej, staraja sie, nowe proekty ustaw, nowe pomysly, ciagle cos sie dzieje

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-28, 16:13 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-01-20, 20:43
Posty:12
oby tylko dzialo sie w dobrym kierunku :)
mogli by zamiast ZUSu pakowac wszystko do OFE - zawsze pare gorszy wiecej :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-28, 19:26 
Adept
Offline

Dołączył(a):2008-10-28, 23:59
Posty:23
Lokalizacja: Raszyn
tylko pamiętaj, że OFE to organizacje w pełni prywatne, których działalność oczywiście podlega jakimś prawą, ale ich decyzje nie zawsze są kontrolowane i nie zawsze mogą być korzystne (chociaż myślę, że w tych dużych funduszach jak CU, które obracają pieniędzmi naprawde dużej liczby ludzi, takie decyzje (niekorzystne) nie mogą mieć miejsca). Więc też jest dobrze, że taka instytucja istnieje (poza tym oni zajmują się chyba nie tylko emeryturami?)

_________________
let's dance... let's ride...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-28, 20:13 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-03, 19:16
Posty:88
Lokalizacja: wafka
szczerze przyznam, że akurat bardziej podoba mi się pomysł tamika...
bo jednak w ZUSie to nie wiesz co się dzieje z Twoimi pieniędzmi... w OFE masz własny rachunek, cały czas możesz sprawdzić czy wszystko ok, jak się zmienia... a OFE podlegają jednak obowiązującym przepisom, które, tak a propos, powstały tylko i wyłącznie dla nich, bo wcześniej nie było takich instytucji. poza tym, te pieniądze by jakoś żyły, a ZUSowa skarpeta, to to samo co moja skarpeta, tylko, że u mnie lepiej, bo przynajmniej wiem, że nadal je mam...
to fakt, że w tak renomowanym Funduszu, jak CU, czy inne, nie powinno dochodzić do jakichś dziwnych sytuacji. no i jakby na to nie spojrzeć CU zajmuje się nie tylko II Filarem, ale też III, ubezpieczeniami samochodów i wieloma innymi rzeczami...
takiej ogarniętej firmie chętniej bym powierzyła swoje ciężko zarobione pieniądze, niż państwu...
Butters - a jaka to partia? PPP? :P

_________________
"Więcej tu pokrewień„stwa dusz, niż sami byś›my tego chcieli..."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-28, 21:13 
Doświadczony killer
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-25, 21:56
Posty:1978
Lokalizacja: Lublin
tonks napisał(a):
bo jednak w ZUSie to nie wiesz co się dzieje z Twoimi pieniędzmi...


Jak nie?

A marmury? A wycieczki i popijawy? ;-)

_________________
Pozdrawiam
Tomek (Żysio)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-29, 01:20 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-01-09, 19:56
Posty:85
hehe zapomniałeś o odprawach i nie zdziwiłabym się jakby mieli ludzi którzy jeżdżą po hamburgery :/
a taks serio a szczęście do ZUS trafi tylko 12% naszej składki reszta idzie do OFE dlatego:
-warto wybrać NAJLEPSZE ofe SAMODZIELNIE
-ZUS nie wybuduje dużych pałaców za 12% :P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-29, 18:34 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-01-20, 20:43
Posty:12
berta napisał(a):
-ZUS nie wybuduje dużych pałaców za 12% :P


hehe...
za Twoje moze nie :p
w skali milionow obywateli do palacu dorzuci garaz samochodow ;)

loger napisał(a):
tylko pamiętaj, że OFE to organizacje w pełni prywatne

pamietam pamietam...
i wlasnie to cenie :) kazda firma obraca pienidzmi tak by jak najwiecej zarobic "dla siebie" a wiec "przy okazji" dla nas :)
przy okazji takie fundusze gwarantuja cos czego brak w naszym panstwie - ODPOWIEDZIALNOSC ZA SWOJE DECYZJE.
w przeciwienstwie do nich - urzednicy maja "gdzies" pieniadze podatnikow czy panstwa :/ i wlasnie to odbija sie na budowie autostrad remontow torow itp itd...
gdyby administracja rozliczana byla za efekty swojej pracy a nie za samo istnienie to nasz kraj wygladalby zupelnie inaczej....
sie rozmazylem ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-29, 19:33 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2009-01-09, 19:56
Posty:85
to fakt z rozliczaniem naszych urzędników jest problem dlatego dobrze że naszą emeryturą zajmą się głównie firmy prywatne :) a swoją droga jakie fundusze wybraliście?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-29, 20:56 
Adept
Offline

Dołączył(a):2008-10-28, 23:59
Posty:23
Lokalizacja: Raszyn
Może też się za bardzo rozmarzyłem podobnie jak tamik. Może za bardzo ufam niektórym urzędom, chociaż wiem, że to nie jest dobre posunięcie. Myśle, że ZUS powinien podlegać większej kontroli ze strony rządu albo powinni zatrudnić porządnych menedżerów, którzy mogliby jakoś zmodernizować tą instytucje.

A co do wyboru funduszu to ja stawiam i polecam jednak wcześniej wspominane Commercial Union. Stawiam w doświadczenie, wielkość i wiarygodność. No i mam nadzieje, że się nie zawiode.

_________________
let's dance... let's ride...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO